header

رئیس شورای شهر: زباله های بازیافتی ادارات جمع آوری خواهند شد

رئیس شورای اسلامی شهر میانه از انعقاد قرارداد شهرداری میانه با شرکت تنظیف گستر ایرانیان در راستای جمع آوری زباله های قابل بازیافت منازل و ادارات میانه با هدف تفکیک از مبدا زباله خبر داده افزود: این حرکت در راستای توسعه خدمات شهریٰ اجتماعی و زیست محیطی انجام گرفته است.

حافظه شیخ الاسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با بیان اهمیت بازیافت و بازگرداندن دوباره برخی مواد به چرخه مصرف، آغاز فعالیت شرکت را نزدیک به یکسال عنوان کرده، همکاری بیش از پیش مردم و ادارات را در این زمینه خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی در همه جای دنیا با برنامه ریزی و اختصاص اعتبار ترویج و فرهنگ سازی می شود، خواستار نگاه جدید به این موضوع و به دور از نگرش صرفاً مادی شده گفت: زمانی ما به هدف خود می رسیم که بعد نگرش ما به بازیافت، فرهنگی و آموزشی باشد تا بتوان بازیافت، حفظ محیط زیست و صرفه جویی در انرژی تولید دوباره مواد را در جامعه و بین مردم نهادینه کنیم.

شیخ الاسلامی از اعضای شورای اداری خواست تا نهایت همکاری را با پرسنل شرکت جمع آوری زباله از مبدا را داشته باشند و پس ماندهای قابل بازیافت و کاغذهای باطله ادارات را در کارتن پلاست هایی که تحویل داده خواهد شد تجمیع و تحویل دهند چرا که همکاری ادارات، انجام کار را مطلوب تر خواهد کرد.