header

شیخ الاسلامی: حمایت از جامعه ورزشی جزو دستور کار شوراست

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه مهمترین عامل ارتقای جایگاه ورزش شهرستان را توجه به ساختار هیئت های ورزشی عنوان کرده خواستار رفع مشکلات این هیئتها برای توسعه ورزشهای قهرمانی و همگانی شد.

حمید شکری در جلسه شورای ورزشهای قهرمانی و همگانی بر استفاده بهینه از تمامی پتانسیلها و امکانات ورزش برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید کرده افزود: استفاده از فضاهای ورزشی دولتی و خصوصی با سقف زمان ممکن سبب پر شدن اوقات فراغت جوانان و پیشگیری از آسیبها و بزه های مختلف در جامعه است.
وی توسعه هر چه بیشتر ورزشهای همگانی  در قالبهای مختلف با زمانبندی و برنامه ریزی مشخص برای ارتقای آن تا سطح  ورزشهای قهرمانی  را خواستار شده افزود: توجه به جامعه ورزش از جمله قهرمانان و ایجاد پتانسیلهای جدید در حوزه ورزش از دیگر راهکارهای مهم برای توسعه ورزش شهرستان است.
فرماندار ویژه میانه به بحث شهرک قهرمانان در شهرستان با توجه به اینکه میانه با دارا بودن ورزشکاران و قهرمانان ملی و بین المللی، شهر طلایی ورزش کشور به شمار می رود از پیگیریهای لازم برای ایجاد این شهرک  خبرداد.
وی بر ساختار درست وارائه راهکار و تبادل نظردر جلسات ورزش شهرستان تاکید کرده گفت:  جلسات برگزار شده باید دارای خروجی مثبت و عملی باشد.
امام جمعه میانه نیز دراین مراسم با بیان اینکه حمایت معنوی و مادی از ورزشکاران سبب ایجاد روحیه و انگیزه در آنان برای دستیابی به قله های رفیع موفقیت است، تشکیل کارگروهی با عنوان حامیان و خیرین ورزشی متشکل از پشکسوتان ورزش میانه و دوستداران ورزش برای حمایت از جامعه ورزش شهرستان را پیشنهاد داد. 
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی تشکیل این کارگروه را سبب ساماندهی امور خیرین برای کمک به حوزه ورزش به دور ازاعمال سلیقه های شخصی خواند.
وی بر استفاده از پشکسوتان موفق بعنوان بانیان اولیه این کارگروه تاکید کرده گفت: ممکن است برخی از ورزشکاران در برهه های خاص نیاز به مساعدت و حمایت داشته باشند که انجام این کار می تواند پشتوانه مهم روحی، معنوی و مادی برای آنها باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر میانه نیز در این جلسه حمایت از جامعه ورزشی و توسعه ورزش شهرستان را دستور کار شورای شهر عنوان کرده، افزود: ما برای رفع و کاستن مشکلات این حوزه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم و سابقه شورا در حمایت از ورزش های همگانی و تیم های ورزشی شهرستان که نتیجه آن کسب رتبه های ارزشمند بوده، مبین این سخن است و این حمایت ها همچنان تداوم خواهد داشت.

حافظه شیخ الاسلامی با اشاره به خواسته قهرمانان و ورزشکاران شهرستان مبنی بر اختصاص شهرک قهرمانان به این قشر، حساسیت مجموعه مدیریت شهری را برای تحقق این امر ضروری خوانده، از آمادگی شورای اسلامی شهر و شهرداری برای پیشبرد این موضوع اعم از تغییر کاربری و موضوعاتی در حیطه وظایف و اختیارات شورا و شهرداری خبر داد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ورزش برای بانوان، از برگزاری مسابقاتی تحت عنوان جام رمضان برای بانوان خبر داده، از اداره ورزش و جوانان بخاطر جدیت در امر ورزش بخصوص ورزش بانوان تقدیر کرد.

شیخ الاسلامی  مجموعه پارک بانوان را یک حرکت مثبت توصیف کرده، استقبال خیل کثیری از بانوان از این مجموعه را یک توفیق خوانده، از زحمات شهرداری برای ساخت و تجهیز این محیط امن و خوب تشکر کرده، گسترش اینگونه فضاها در شهر را منشا یک جامعه پویا و سالم، خانواده هایی با نشاط و پله ای برای رشد ورزش قهرمانی عنوان کرد.